• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/enginkirec/
  • https://twitter.com/enginkirec

                                                                                       Aile ve Çift Danışmanı,Eğitim,Bireysel Gelişim
Değişim
Değişim kaçınılmazdır. Birey için değişim ölüm denen kesin ve toptan değişimle son bulur. Hayat için ise değişim, sonsuza dek süren bir döngüdür.Gelişim seçime tabidir. Gelişmeyi seçebiliriz. Gelişimi, zaten engellenemez olan değişimi yöneterek başarırız.Gelişme seçeneklerimizin çoğalması demektir. Gelişme var oluşun işleyişini daha derin düzeyde fark etmek demektir.
Yaşam
Yaşam tesadüflerle oluşmaz, her yaşadığımız şeyin bir oluşum şekli ve akışı vardır. Yaşam'da başarı da başarısızlık ta tesadüfi olmaz. Mutlu olmak, sağlıklı olmak bir strateji ve sürekli gelişim ve değişim gerektirir.
Bireysel Gelişim
Yaşadığınız sorunları bastırmak, kaçmak veya hastalanmak yerine, birlikte konuşup paylaşmak, duygu ve düşüncelerinizi ışığa çıkarmak, acılarınızı dönüştürebilmeniz için onlarla yüzleşebilme gücünüzü ve cesaretinizi kazanmanızda karanlığın içindeki ışığı keşfetme yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? İletişim Bilgilerinizi bize bırakın sizi arayalım.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Facebook-Twitter
HİPNOZ SEANSLARI

Anasayfa

Etiketleme kişileri belirli bir kategori ya da sınıf içinde değerlendirmektir.Özellikle ''ben değeri'' fazla gelişmiş kişiler diğerlerinden farklı oldukları yönünde etiketlendirmeyi yaparlar.Etiketleme kişinin kendisi tarafından yapılabileceği gibi,diğerleri tarafından kişiye yönelik olarak da yapılabilir.Örneğin ''bu dünyada rağbey güzel ile zengine canım'' diyen bir kişi aslında güzel ve zengin olduğu zaman mutluluğa erişebileceğine inanmaktadır.Genellikle etiketlemeler,zenginlik, güç,prestij,statü,zeka,güzellik,yakışıklılık gibi değerlerle ilişkilendirilmektedir.
Sözel iletişimde birçok zaman kişiler bir kelimeyi belirli bir grubu tanımlamak amacıyla kullanırlar.Bu genel anlamda kelimenin ortak özellikleri ya da benzerliklerinin düşünülmesini sağlamaktadır.Örneğin,öğretmen,arkadaş,erkek vb.isimleri ile ilgili olarak
Duygusal zeka kişinin kendi ve diğer insanların duygularını fark edip bunlarla başa çıkma yeteneğidir.Duygusal zeka duyguların farkında olmak,duygularla başa çıkabilmek,kendini motive etmek,başkalarının duygularını fark etmek ve ilişkileri yürütebilmek olmak üzere ifade edilebilir.Duygusal zeka bebekken gelişmeye başlar.Gelişiminde cinsiyet,yaş ve aile önemlidir.Anne babanın çocuklara karşı ilgisiz,aşırı disiplinli ya da tutarsız davranması duygusal zekanın gelişimini olumsuz etkiler.
Anksiyete veya endişe, canlılarca deneyimlenen kaygı, korku, gerilim, sıkıntı halidir. Nedeni belli olmayan tedirginlik hali olarak da açıklanabilir. Anksiyete bazı kuramcılara göre yaşanan iç çatışmaların sonucudur. Bazı kuramcılara göre öğrenilmiş davranışlardır.
 2  ...

        

Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret157328
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
BİREYSEL SEANSLAR