• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/enginkirec/
  • https://twitter.com/enginkirec

                                                                                       Aile ve Çift Danışmanı,Eğitim,Bireysel Gelişim
Değişim
Değişim kaçınılmazdır. Birey için değişim ölüm denen kesin ve toptan değişimle son bulur. Hayat için ise değişim, sonsuza dek süren bir döngüdür.Gelişim seçime tabidir. Gelişmeyi seçebiliriz. Gelişimi, zaten engellenemez olan değişimi yöneterek başarırız.Gelişme seçeneklerimizin çoğalması demektir. Gelişme var oluşun işleyişini daha derin düzeyde fark etmek demektir.
Yaşam
Yaşam tesadüflerle oluşmaz, her yaşadığımız şeyin bir oluşum şekli ve akışı vardır. Yaşam'da başarı da başarısızlık ta tesadüfi olmaz. Mutlu olmak, sağlıklı olmak bir strateji ve sürekli gelişim ve değişim gerektirir.
Bireysel Gelişim
Yaşadığınız sorunları bastırmak, kaçmak veya hastalanmak yerine, birlikte konuşup paylaşmak, duygu ve düşüncelerinizi ışığa çıkarmak, acılarınızı dönüştürebilmeniz için onlarla yüzleşebilme gücünüzü ve cesaretinizi kazanmanızda karanlığın içindeki ışığı keşfetme yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? İletişim Bilgilerinizi bize bırakın sizi arayalım.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Facebook-Twitter
HİPNOZ SEANSLARI
DUYGUSAL ZEKA
Anne-babalar kız ve erkek çocuklara farklı davranmakta,erkek çocukların duygularını ifade etmesi pekiştirilmemektedir.Böylece erkek çocuklar hem kendi hem de başkalarının duygularını anlamada zorluk çekmektedirler.
Kadın erkek arasında çocukluktaki bu farklılık yetişkinlikte kadın-erkek ilişkilerinde birbirlerini anlamamak ya da iletişimsizlik gibi sorunlara yol açabilmektedir.Goleman bu kavramı yaygınlaştırmış ve kavramın iyimserlik,güdü,empati ve sosyal yeterlilik gibi özellikleri içerecek şekilde genişlemesini sağlamıştır.Goleman'a göre bu yetenekler işte ve diğer ortamlarda başarı için IQ'dan daha önemlidir.Duygusal zeka etkili performans göstermeye,katkıda bulunan yeterlilikler sağlar.Duygusal zeka yakın ilişkilerle ve stresle başa çıkmayla da ilişkilidir.Goleman duygusal zekanın bilişsel zekanın zıttı olmadığını belirtir.Bazı insanlar her ikisinde de yüksek düzeyde sahip olabilirken bazıları yalnızca birinde yüksek düzeydedir.Duygusal zekanın büyük ölçüde ergenliğin ortalarında oluştuğunu ileri sürmektedir (Goleman).
  
1652 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret159656
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
BİREYSEL SEANSLAR