• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/enginkirec/
  • https://twitter.com/enginkirec

                                                                                       Aile ve Çift Danışmanı,Eğitim,Bireysel Gelişim
Değişim
Değişim kaçınılmazdır. Birey için değişim ölüm denen kesin ve toptan değişimle son bulur. Hayat için ise değişim, sonsuza dek süren bir döngüdür.Gelişim seçime tabidir. Gelişmeyi seçebiliriz. Gelişimi, zaten engellenemez olan değişimi yöneterek başarırız.Gelişme seçeneklerimizin çoğalması demektir. Gelişme var oluşun işleyişini daha derin düzeyde fark etmek demektir.
Yaşam
Yaşam tesadüflerle oluşmaz, her yaşadığımız şeyin bir oluşum şekli ve akışı vardır. Yaşam'da başarı da başarısızlık ta tesadüfi olmaz. Mutlu olmak, sağlıklı olmak bir strateji ve sürekli gelişim ve değişim gerektirir.
Bireysel Gelişim
Yaşadığınız sorunları bastırmak, kaçmak veya hastalanmak yerine, birlikte konuşup paylaşmak, duygu ve düşüncelerinizi ışığa çıkarmak, acılarınızı dönüştürebilmeniz için onlarla yüzleşebilme gücünüzü ve cesaretinizi kazanmanızda karanlığın içindeki ışığı keşfetme yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? İletişim Bilgilerinizi bize bırakın sizi arayalım.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Facebook-Twitter
HİPNOZ SEANSLARI
BAŞARI NEDİR?
İnsanın kendi ve çevresi ile uyumlu yaşayabilmesinin bir koşuludur bir bakıma. Herkese göre değişir. Aynı alanda aynı başarıyı göstermek mümkün değildir. Bu doğaya aykırı bir durumdur. Belki de “başarı” buradan ortaya çıkmıştır. Yani bireysel farklılıklar yaratmıştır başarı kavramını. Herkesin aynı olduğu bir dünyada başarıdan söz etmek mümkün olmazdı. Başarılı olma isteği karakteristik bir durum olabileceği gibi, kişinin yaşamında koşullarına göre kazanabileceği bir durum olabilir. Kimi için anne babanın doğru iletişimi yönlendirmesi ile çocuklukta kazanılmış, kimi için doğuştan gelen bir durum kimi içinse yaşamın kazandırdığı bir sosyal güdüdür.

    Bu güdü insanın içinde dürtüye neden olur. Onu harekete geçirmek için iç ses oluşturur. Ancak sonuca ulaşması için tek bir koşul gereklidir; çalışmak…Yetenekler, zeka ve daha bir sürü kişisel ayrılıkların yanında en önemli süreç çalışmaktır. Başarının adı ne olursa olsun, hangi dal, hangi alan, kendini ancak bir çalışma faliyeti sonrasında gösterir. Büyük bir futbol karşılaşmasında gol atmak, herkesin fotoğraf çektirmek için peşinde olan biri olmak, ülkenin iyi üniversitelerinden birinde öğrenin hakkı kazanmak, okulun en sevilen öğrencisi olmak, çok iyi gitar çalmak, çok iyi bir çocuk yetiştirmek, bir icat yapmak, yokluk içinde olan bir yaşamdan lüks bir villada oturur hale gelmek… bütün bunları düşündüğünüzde evet bir başarı deriz. Fakat bu başarılar kişisel farkların yanında çalışmakla mümkün olmuştur.

    Başarmak aslında; İnsanın içinde var olan hırsın, mücadele etme gücünün, kısacası hayata olan tutunma gücünün ortaya çıkarılmasıdır. Bu neden ile de biz insanlar kendimize, kendi hayatlarımız doğrultusunda bir takım hedefler sunarak bir takım başarılar elde etmeye çalışırız.

    Başarı bir seçimdir…

    Başarı çabanın ve gayretin sonunda elde edilmiş en önemli servettir. Başarılı insanların en önemli özellikleri belirtildiği gibi “çalışmak” olmuştur. Tüm büyük kuruluşlar, büyük takımlar, önemli eserlere imza atmış insanlar veya yakın çevrenizde olan ve “keşke bende onun gibi olabilsem” dediğiniz kişilerin tek ortak paydası çalışmayı her şeyin üzerinde tutmalarıdır. Başarının çalışmak dışında yollardan elde edilebileceğini düşünenler büyük yanılgı içindedirler. Bu yanılgıyı yaşayanlara da başarılı insanlar gibi her yerde rastlanabilir. Kolaylıkla sorunlarına çözüm arayanlar, kolay yoldan kilo vermek isteyenler, kısa yoldan zengin olmak isteyenler işte bu yanılgı içindedirler, ve bu kestirme yollar insanı çıkmazlara sokar. Başarı bir şans, insanın doğasında var olan bir hak, aileden kalan bir miras, genetik bir özellik ya da yaşamın gidişatına bağlı değildir…
  
2005 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret157328
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
BİREYSEL SEANSLAR